+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
ÖNEMLİ: ÇİN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU DUYURUSU 4 Aralık 2017 Tarihinden İtibaren Çin Vize Başvuruları Randevu Sistemi İle Biometrik Veri Alımı (Parmak İzi Alımına) Başlayacaktır. Başvuru işlemleri ve Randevu Alımları Şirketimiz Tarafından Yapılabilecektir. Başvuru Şekli ve Yeni Prosedürler İlgili A’dan Z’ye Tüm Detaylar En Kısa Sürede Web Sitemizde Ve Facebook Sayfamızda Yayınlanacaktır. Tüm Gelişmeleri Takip Etmek için Facebook sayfamızı takip edin: facebook.com/Cinvize
TÜMÜNÜ GÖR

Çin-Türkiye iş Gücünü artırma Konferansı

çin vizeİSTANBUL – 200’den fazla Türk ve Çinli iş adamları iki ülke arasındaki ticaret ve yatırımı artırmak amacıyla Salı günü İstanbul’da bir konferans düzenledi.

Her iki ülkenin iş adamları  “Birbirlerini Anlama ve Çin ile iş yapmak” konulu konferansta 2020 yılında ikili ticaret 100 milyar dolarlık hedefine ulaşmak için çalıştıklarını söyledi.

Bir açılış konuşmasını yapan Türkiye Gong Xiaosheng Çin Büyükelçisi Çin ve Türkiye’de büyük ölçüde son yıllarda ikili ilişkiler iyileşti ve şu anda iki ülke şimdiye kadar en iyi işbirliği ulaştığını söyledi.

Dedi “gibi ekonomik ilişkilere, biz Çin iki ülke arasındaki boşluğu ticaret açığı olacak, Türkiye’ye doğrudan yatırım artırmak için çalışıyoruz”.

Dahası, diye devam etti, “Biz son üç yıl içinde, Türkiye’ye Çinli turist sayısı zaten üç kat artmıştır. Çinli turistlere Türkiye’ye tanıtmak için çalışıyoruz ve 100.000 ulaşır. Biz bu turizm patlaması devam edeceğini umut ediyorum,” Gong dedi .

Ümit Boyner, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı, Çin-Türkiye ticareti arasındaki en büyük engel vize sorunu olduğunu söyledi. O iki ülke, iki ülkenin ikili ticaret dahil insanlar için uzun vadeli birden fazla ticari vize uygulamak olacağını umuyordu.

Hüsnü Özyeğin, Türkiye-Çin İş Konseyi Başkanı, Avrupa ekonomisi yavaşlıyor gibi, Türkiye ekonomisi patlama oldu Çin ile ekonomik ilişkileri geliştirmek için daha fazla çaba göstermeli gerektiğini söyledi.

“Çin, Türkiye için son derece önemlidir,” diye ekledi.

Zhang Jianping, Çin’in altında Uluslararası Ekonomik İşbirliği Bölümü Müdürü Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu , Çin şimdiden küresel ekonominin kasvetli olduğu zaman bile onun sürekli ekonomik büyümeyi sağlamak için prosedürler başladıklarını söyledi.

O, büyük bir iç tüketim pazarı ile, yatırım teşvikleri ve uygun ekonomik politikalar, Çin ekonomisinin istikrarlı büyümeye devam emindi.

Yorumlar

Facebook Yorumları

29 Eylül 2012
2.013 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN