+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
Güncel Çin Vize başvuru bilgilendirmesi Çin Vize prosedürleri ve kuralları Çin konsolosluğu/elçiliği tarafından çok sık değişiklik gösterdiğinden dolayı Çin Vize Servisimiz tarafından sıkı olarak takip edilmekte ve burada web sitemizde tüm güncellemeler siz pasaport sahipleri ile paylaşılmaktadır. Şu an güncel olarak Çin vize başvurusu yapacak kişilerin %90’ını kapsayacak şekilde aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.
TÜM DUYURULARI GÖR

Duyuru: 72 Saat Vizesiz (Shanghai ve Pekin TRANSİT Yolcuları İçin)

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Duyurusu:cinvizesi

1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, aşağıda adı geçen ülke vatandaşları için geçerli olmak üzere ve Beijing Capital International, Shanghai Pudong International ve Shanghai Hongqiao International Havalimanlarında transit yolculuk yapacak olan yolcular, ellerinde mevcut geçerli pasaportları, gidecek oldukları ülkelerin geçerli vizeleri, gidecekleri ülkelerin uçak biletlerini bulundurmak şartı ile ve 72 saatten az kalmak suretiyle, Pekin ve Şanghay’da vizesiz kalış yapabilirler.

Arjantin, Avusturya, Avustralya, Belçika, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Kanada, Çile, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusya, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Büyük Britanya, Amerika Birleşik Devletleri.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA

  1. Sadece Pekin’de bulunan Beijing Capital International Havalimanı , Şanghay’de bulunan Shanghai Pudong International Havalimanı ve Shanghai Hongqiao International Havalimanı transit yolculuk yapacak olan yolcular için geçerlidir. Gidecekleri ülke ve dönüş yapacakları Ülke aynı OLMAMALIDIR (örnek: Auckland-Şanghay-Auckland)
  2. Bu uygulama tren, gemi veya başka bir araç ile yolculuk yapan yolcular için geçerli değildir.
  3. 72 saat içersinde yolcular Pekin veya Şanghay dışında başka şehirlere yolculuk yapamayacaklardır. Geldiğiniz şehirden dönmeniz gerekmektedir. Örnek: Shanghai Pudong Havaalanına iniş yaptınız, yine Şanghay’den hareket etmelisiniz, Beijing Capital International Havalimanı veya başka bir havalimanından hareket EDİLEMEZ.
  4. 72 saat vizesiz bulunma süresi transit izin belgesi alınan saatte başlar, uçağın alana iniş saati dikkate alınmaz.
  5. Daha fazla bilgi için aşağıda belirtilen birimleri arayabilirsiniz:

 

Beijing Giriş ve Çıkış Kontrol Merkezi  İrtibat: 0086 10 56095400

Shanghai Giriş ve Çıkış Kontrol Merkezi  İrtibat: 0086 21 51105100

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN