+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
Güncel Çin Vize başvuru bilgilendirmesi Çin Vize prosedürleri ve kuralları Çin konsolosluğu/elçiliği tarafından çok sık değişiklik gösterdiğinden dolayı Çin Vize Servisimiz tarafından sıkı olarak takip edilmekte ve burada web sitemizde tüm güncellemeler siz pasaport sahipleri ile paylaşılmaktadır. Şu an güncel olarak Çin vize başvurusu yapacak kişilerin %90’ını kapsayacak şekilde aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.
TÜM DUYURULARI GÖR

Çin Vizesi (Genel)

Çin Vizesi İşlemleri

 • Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu sadece aşağıdaki İllerde ikamet eden Pasaport sahiplerine vize vermektedir.

İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, Manisa, İzmir, Aydın, Çanakkale

Yukarıdaki illerin dışında başka bir ilde ikamet ediyor iseniz Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyük elçiliğinden başvuru yapılması gerekmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti seyahati gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları (Bordo Cipli Pasaport Sahipleri) vize almak zorundadırlar, sadece yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah diplomatik pasaport sahipleri vizeden 30 güne kadar muaftır.

Çin Vize Servisi Olarak Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyük elçiliği başvurularını da yapmaktayız.

ÖNEMLİ DUYURU: 04-12-2017 TARİHİNDE PARMAK İZİ VE RANDEVU SİSTEMİNE GEÇİLMİŞTİR. Detaylar için Tıklayın

Çin Halk Cumhuriyeti Vize Türleri ve Başvuru İşlemleri

01 Ağustos 2013 tarihi itibarı ile tüm vize kategorileri ve başvuru gereksinimleri değişmiştir.

Çin Vizesi (tüm vize kategorileri) için Gerekli tüm belge/evraklar eksiksiz ve aslına uygun olarak sunulmalıdır.

Aksi taktirde Çin Konsolosluğu “Vize başvurusunu RED etmek” yetkisine sahiptir.

Başvuru sahiplerinin diğer evraklar ile birlikte tam ve eksiksiz doldurulmuş Çin Vizesi Başvuru formunu sunması gerekmektedir. Vize Başvuru formunun başvuran tarafından “5.5 声明 Declaration” bölümünün imzalanması zorunludur.

Tüm Çin vizesi türlerinin başvurularında sunulması gereken Temel Evraklar;

 1. 1 adet tam ve eksiksiz doldurulmuş Çin vizesi başvuru formu
 2. Son 6 ay içinde ön profilden çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf (Resim formatı için tıklayınız)
 3. Başvuru sahibinin Pasaport aslı ve fotokopileri
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi (arkalı/önlü)

yukarıdaki tüm temel evrakların talep ettiğiniz vize türünün gerektirdiği diğer evraklar ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Çin Vize Türleri (Hangi vize türü için başvuru yapmalıyım?) (Yeni)

ÇİN VİZE TÜRLERİ VE GEREKLİ BELGELER

1.

C Vize

Mürettebat, havacılık, denizcilik, görevlileri, uluslar arası tren taşımacılığı görevlileri, uluslar arası hava araçları mürettebatı, uluslar arası gemi mürettebatı ve aileleri ve uluslar arası karayolu taşımacılığı yapan araç sürücüleri başvurularında verilen vize türüdür.

Gerekli Belgeler için Tıklayınız

2.

D Vize

Çin’e daimi ikamet için başvuru yapan şahıslara verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
3.

F Vize

Çin’de Ticari İş görüşmeleri, ziyaret, araştırma vb. faaliyetlerde bulunmak üzere Çin’e giden şahıs başvurularında verilen vize türüdür.Çin Ticari Vizesi işlemleri için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
4.

G Vize

Çin’den (Pekin, Shanghai, Guangzhou) transit geçiş yapacak şahıs başvurularında verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
5.

J Seri Vize

J1 Vizesi Çin’de uzun süreli bulunan basın kurumlarının yabancı uyruklu uzun süreli ikamet eden gazeteci başvurularında verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
J2 Vizesi J2 vizesi Çin’e kısa süreli röportaj yapmak amacıyla giden yabancı uyruklu gazeteciler başvurularında verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
6.

L Vize

Çin’e turizm amaçlı giden şahıs başvurularında verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
7.

Grup L

Grup olarak Çin’e turizm amaçlı gidecek şahıslara Grup L vizesi verilebilir
Gerekli belgeler hakkında Detaylı bilgi için: 0212 238 55 35
8.

M Vize

Çin’e ticari faaliyetlerde (fuar, ticari görüşme, ticari spor yarışları, vs.) bulunmak üzere giden şahıs başvurularında verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
9. Q Seri Vize
Q1 Vizesi Aile bütünlüğünden yola çıkarak; Çin’de ikamet etmek isteyen Çin vatandaşı aile fertlerine ve Çin’de daimi ikamet hakkına sahip yabancı uyruklu vatandaşların aile fertlerine olduğu kadar çocuklarının uzun süreli Çin’deki aile ve yakınlarına verilmesi amacıyla ikamet etmek isteyen şahıs başvurularında verilen (uzun süreli) vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
Q2 Vizesi Çin’de kısa süreli ikamet etmek isteyen Çin vatandaşı aile fertleri ve Çin’de daimi ikamet hakkına sahip yabancı uyruklu vatandaşların aile fertlerinin başvurularında verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
10.

R Vize

Ülkenin ihtiyaç duyduğu yabancı uyruklu üst düzey yetenekler ya da acil ihtiyaç duyulan uzman kişilere verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
11.

S Seri Vize

S1 Vizesi Çin’de uzun süreli olarak çalışma, eğitim-öğrenim vb. sebeplerden dolayı ikamet eden yabancı uyruklu şahısların eşleri, anne-babaları, on sekiz (18) yaşını henüz doldurmamış çocukları, eşlerinin anne-babaları yada diğer şahsi işler dolayısı ile Çin sınırları içerisinde ikamet etmesi gereken şahıs başvurularında verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
S2 Vizesi Çin’de kısa süreli olarak çalışma, eğitim-öğrenim vb. sebeplerden dolayı ikamet eden yabancı uyruklu şahısların aile fertlerine olduğu kadar diğer şahsi işler dolayısı ile Çin sınırları içerisinde kalınması gereken şahıs başvurularında verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
12.

X Seri Vize

X1 Vizesi (6 Aydan Fazla) Çin’e öğrenim görmek, ileri düzey öğrenim veya staj amacıyla altı ay veya daha uzun sürelik bir dönem için gelen yabancılara verilir.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
X2 Vizesi (6 Aydan Az) Çin sınırları içerisinde kısa süreli (6, Altı aydan az) öğrenim gören şahıslara verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız
13.

Z Vize

Çin sınırları içinde çalışmak isteyen şahıs başvurularında verilen vize türüdür.
Gerekli Belgeler için Tıklayınız

 

7-24

Vizeport Olarak Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği başvurularınıda yapmaktayız.

Türkiyenin tüm illerinde ikamet eden pasaport sahipleri için Çin vizesi başvurularını gerçekleştirmekteyiz.

Çin Konsolosluğu Duyuru ! : Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Duyuru! 17 Ekim 2011 Tarihinden İtibaren Eski ( Lacivert ) Pasaportlar İle Yapılan Başvuruları Kabul etmemektedir.

 

13.924 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. Çin Vize Servisi dedi ki:

  Yabancı uyruklu pasaport sahipleri eğer TC Kimlikleri yok ise vatandaşı olduğu ülkenin Türkiye’deki Konsolosluk veya Büyükelçiliklerinden Vatandaşlık yazısı almaları gerekmektedir. TC Kimliği sahibi olan kişiler ise EK Formu (Sitemizde bulabilirsiniz) doldurmaları ve gerekli vize evrakları ile birlikte sunmaları yeterlidir.

 2. Serdar dedi ki:

  Ben almanya vatandaşıyım ve Pasaportum Almanya pasaportu
  Çin vizesi almak için ek bir belge vermem gerekiyormu?

 3. Çin Vize Servisi dedi ki:

  Çin vize evraklarınızı ile birlikte arka fonu beyaz yüz hatlarınızın göründüğü normal bir vesikalık resim gönderdiğiniz taktirde sizlere zaman kazandırmak adına gönderdiğiniz normal resminizi başvuruya uygun hale getirerek başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.

BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.