+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
Güncel Çin Vize başvuru bilgilendirmesi Çin Vize prosedürleri ve kuralları Çin konsolosluğu/elçiliği tarafından çok sık değişiklik gösterdiğinden dolayı Çin Vize Servisimiz tarafından sıkı olarak takip edilmekte ve burada web sitemizde tüm güncellemeler siz pasaport sahipleri ile paylaşılmaktadır. Şu an güncel olarak Çin vize başvurusu yapacak kişilerin %90’ını kapsayacak şekilde aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.
TÜM DUYURULARI GÖR

Çin Basın Mensubu Vizesi [ J Seri Vize ]

Çin J Seri Vizesi: J1 ve J2

J1 Vizesi: Çin’de uzun süreli bulunan basın kurumlarının yabancı uyruklu uzun süreli ikamet eden gazeteci başvurularında verilen vize türüdür. J2 vizesi Çin’e kısa süreli röportaj yapmak amacıyla giden yabancı uyruklu gazeteciler başvurularında verilen vize türüdür.

J1 ve J2 vize başvurularında başvuranın, Çin’de uzun süreli bulunan yabancı basın kurumlarının ve yabancı uyruklu gazetecilerinin röportajları hususundaki ilgili kurallarına uygun olarak onay işlemlerini yerine getirmesi ve ilgili başvuru evraklarını temin etmesi gerekmektedir.

Çin J1 Vize başvurusu için gerekli olan evraklar:

J2 Vizesi: J2 Vizesi başvurularında, başvuranın Çin’in yetkilendirilen kurumları tarafından Çin’e röportaj yapmak üzere davet edilen yabancı uyruklu gazeteci olması durumunda, Çin tarafından yetkilendirilen kurumun vize bildirim formunun sunulması sonucunda yapılacak değerlendirme neticesinde vize verilebilir.

Çin’in yetkilendirilen kurumları tarafından davet edilmemiş J2 vizesi başvuru sahibinin aşağıdaki evrakları sunması gerekmektedir.

  • Ait olduğu basın kuruluşu yetkilisi tarafından imzalanmış Çin’e röportaj amaçlı gitme başvurusu yazısı (kişi listesi, varış ve ayrılış tarihi, röportaj yeri, röportaj konusu ve kurum kısa tanıtımı, adres, telefon, faks vs. bilgileri içermelidir) ve Çin’de detaylı faaliyet programı.
  • Röportaj yapılacak kurum ya da şahıs tarafından verilen davetiye
  • Başvuran şahsın pasaport, mesleki gazeteci belgesi fotokopileri ve irtibat bilgileri vs.

 Çin Vizesi almak için bizi arayın

7-24

[important][wpdm_file id=1][/important]

Not: Turistik vizelerde Sadece 1 Giriş/Normal veya 1 Giriş/Eksres türleri geçerlidir.

5.447 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN