+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
Güncel Çin Vize başvuru bilgilendirmesi Çin Vize prosedürleri ve kuralları Çin konsolosluğu/elçiliği tarafından çok sık değişiklik gösterdiğinden dolayı Çin Vize Servisimiz tarafından sıkı olarak takip edilmekte ve burada web sitemizde tüm güncellemeler siz pasaport sahipleri ile paylaşılmaktadır. Şu an güncel olarak Çin vize başvurusu yapacak kişilerin %90’ını kapsayacak şekilde aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.
TÜM DUYURULARI GÖR

ÇİN TİCARİ VİZESİ (Güncel 17 MART 2021)

ÇİN TİCARİ VİZESİ / ŞİRKET DAVETİYESİ İLE

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde yeni şartlar ve kurallar ile Ticari Çin vize başvuruları açılmıştır.

Geçmiş yıllarda en az 3 Çin vizesi olan kişiler için Pandemi öncesi geçerli olan vize kuralları ve evrakları geçerli olup ek olarak Çin’de üretilen COVID 19 aşılarıyla aşılanmış ve T.C Sağlık Bakanlığından alınmış aşı sertifikası ile başvuru yapılabilir. Bu doğrultuda aşağıda listelediğimiz belge listeleri ve kurallar üzerinden başvurunuzu kabul edebiliriz.

Ticari vize için: Çin’e yıllara bakmaksızın en az 3 girişi olan yolcularımızın normal şirket davetiyesi temin edilmesi, diğer şirket evraklar ve aşı sertifikası ile başvuru yapılabilecektir.

Not: Geçmiş yıllarda Çin’e en az 3 girişi olmayan yolcularımız belediye barkotlu davetiye temin etmesi gereklidir. Belediye barkodlu davetiye örneği için tıklayın.

Gerekli belgeler:

Normal şirket davetiyesi (fotokopi) temin edilmesi durumunda ticari Çin vizesi için istenilen evraklar :

 1. Pasaport: En az 6 aylık geçerlilik süresi ve iki boş vize sayfası olan pasaport aslı.
 2. Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz olup kıyafet ise koyu renkli olan, önden çekilmiş, ve gözlüksüz biyometrik fotoğraf.
 3. Son 6 ayda içinde Ticaret Odası, Sanayi Odası, Esnaf Odası vs. Odaları’ndan alınan ıslak imzalı faaliyet belgesi aslı, Faaliyet belgesi olmayan şahıs firmaları için ise vergi dairesinden alınan ıslak imzalı vergi mükellefiyet yazısı.
 4. Vergi levhası fotokopisi (2019 yılı onaylı olmalıdır)
 5. Şirket antetli kağıdı üzerine basılmış kaşe ile imzalı dilekçe aslı (Dilekçe örneği ektedir. İçindeki bütün boş bölümleri mutlaka bilgisayarda doldurunuz)
 6. E-devlet ’ten indirilen barkodlu adli sicil kaydı
 7. E-devletten alınan barkotlu SGK hizmet dökümü, kişi Firma sahibi ise E-devlet ‘ten indirilen 4B SGK hizmet dökümü; Çalışan ise E-devlet ’ten indirilen 4A SGK hizmet dökümü; Emekli ise E-devlet ‘ten indirilen emeklilik belgesi
 8. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 9. Pasaport sahibine ait bilgi formu doldurulmalıdır. (Örnek ektedir)
 10. E-devletten alınan tam vukuatlı (nüfus aile) içeren nüfus kayıt örneği
 11. Davet eden firmanın faaliyet belgesi fotokopisi ve faaliyet belgesi üzerinde belirtilen kanuni temsilcisinin kimlik fotokopisi
 12. Nükleik asit ve IgM antikor testlerinin negatif sonuçlarını gösteren belge.
 13. T.C. Sağlık Bakanlığından alınmış “Çin’de üretilen COVID 19 aşılarıyla aşılanmış olunduğuna dair sertifika”.
 14. Tam ve eksiksiz doldurulmuş bilgi formu. (indirmek için tıklayınız.)
 15. Tam ve eksiksiz doldurulmuş (Health Declaration form for visa application formu) (İndirmek için Tıklayınız)
2.816 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.