+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
ÖNEMLİ: ÇİN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU DUYURUSU 4 Aralık 2017 Tarihinden İtibaren Çin Vize Başvuruları Randevu Sistemi İle Biometrik Veri Alımı (Parmak İzi Alımına) Başlayacaktır. Başvuru işlemleri ve Randevu Alımları Şirketimiz Tarafından Yapılabilecektir. Başvuru Şekli ve Yeni Prosedürler İlgili A’dan Z’ye Tüm Detaylar En Kısa Sürede Web Sitemizde Ve Facebook Sayfamızda Yayınlanacaktır. Tüm Gelişmeleri Takip Etmek için Facebook sayfamızı takip edin: facebook.com/Cinvize
TÜMÜNÜ GÖR

Çin’den Ankara’ya kritik atama

Yu HongyangÇin, Irak’ta taşların yerinden oynadığı kritik bir dönemde Ortadoğu konusundaki ağır topunu Ankara’ya gönderiyor.

Çin Dışişleri Bakanlığı, 2008 yılından bu yana Ankara Büyükelçisi olan Gong Xiaosheng’in yerine geçecek ismi belirledi. Bakanlık, gözde diplomatları arasında yer alan eski Tahran Büyükelçisi Yu Hongyang’ı Ankara’ya yollama kararı aldı.

Büyükelçi Yu, Ortadoğu’daki çalkantılı süreçte Tahran’daki ağırlığı ve İranlı liderlerle kurduğu başarılı ilişkilerle dikkat çekiyordu. Tecrübeli diplomatın henüz geçtiğimiz Nisan ayına kadar dört yıl boyunca görev yaptığı Tahran’dan sonra jet hızıyla Ankara’ya atanması, Çin’in Türkiye’yle ilişkilere verdiği önemin göstergesi olarak yorumlandı.

ORTADOĞU UZMANI

Wikipedia benzeri Çince internet sitesi Baike’da yer alan özgeçmişine göre, Yu Hongyang’ın yurtdışı kariyerinin tamamı İran, Ürdün ve Türkiye’de geçti. Diplomasi yaşamına 1981 yılında Tahran’da adım atan Yu, İran’da çeşitli kademelerde 15 yıldan fazla görev yaptı ve bu ülkedeki kariyerini 2011 yılında Tahran Büyükelçiliği’yle taçlandırdı.

İSTANBUL BAŞKONSOLOSUYDU

2002-2003 yıllarında Georgetown Üniversitesi Diplomasi Araştırmaları Enstitüsü’nde akademik öğrenim gören Yu, hemen akabinde  İstanbul Başkonsolosu olarak atandı ve Türkiye’de 3 yıl kaldı.

Yu, 2008 yılında Amman Büyükelçisi oldu ve 2011 yılında merkeze dönmeksizin yine doğrudan doğruya Tahran’daki Çin misyonunun başına gönderildi.

Yorumlar

Facebook Yorumları

23 Haziran 2014
1.405 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN