+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
Güncel Çin Vize başvuru bilgilendirmesi Çin Vize prosedürleri ve kuralları Çin konsolosluğu/elçiliği tarafından çok sık değişiklik gösterdiğinden dolayı Çin Vize Servisimiz tarafından sıkı olarak takip edilmekte ve burada web sitemizde tüm güncellemeler siz pasaport sahipleri ile paylaşılmaktadır. Şu an güncel olarak Çin vize başvurusu yapacak kişilerin %90’ını kapsayacak şekilde aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.
TÜM DUYURULARI GÖR

ÇİN BAŞKONSOLOSLUĞU BİLDİRİSİ / 02 Şubat 2016

Çin Vizesi duyuru!

ÇİN BAŞKONSOLOSLUĞU BİLDİRİSİ / 02 Şubat 2016

Çin Halk Cumhuriyeti’nin yetkili kurumlarının bildirisine istinaden, Çin İstanbul Başkonsolosluğu Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuru kurallarına yönelik aşağıdaki düzenlemeleri yapmıştır.

  1. 15.02.2016 tarihinden itibaren, Türkiye umumi pasaportu ya da üçüncü ülke umumi pasaportuna sahip vatandaşların (Çin ile karşılıklı vize anlaşması olan diğer ülkeler dahil değildir.) M ve F vize ile Çin’i ziyaretlerinde “Çin’deki yetkilendirilmiş Kurumlardan Davetiye Mektubu, Davetiye onay Mektubu yada yabancı uzman davetiye mektubu” “ASLINI” ibraz etmeleri gerekmektedir. (Kısacası: Belediye Onaylı Resmi Davetiye)
  2. Üçüncü ülke umumi pasaportuna sahip vatandaşların mutlak suretle altı ayın üstünde geçerliliği olan oturma izni belgesinin aslını ve fotokopisini sunmaları gerekmektedir.
  3. Türk tarafı resmi heyet bünyesinde bulunan umumi pasaport sahibi şahısların, Çin halk Cumhuriyeti ziyaretlerinde, Türk Tarafından resmi nota ya da resmi yazı veya Çin Halk Cumhuriyeti’nden “Yetkili kurumdan davetiye mektubu” ya da “Davetiye onay mektubu” “ASLINI” sunmaları gerekmektedir.
  4. Çin Halk Cumhuriyeti Turizm amaçlı düzenlenmiş gruba katılım gösteren şahısların, Çin yetkili Turizm Kurumları tarafından düzenlenmiş “Turizm Amaçlı Davetiye Mektubu” aslı ile turistik grup vizesine başvurmaları gerekmektedir.
  5. Q1, Q2, S1, S2, Türleri vize başvurusu ile akraba ziyareti amaçlı Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen şahısların mevcut kurallar temelinde, akrabalık ilişkilerini gösterir belgelerden birini (Evlilik cüzdanı, doğum belgesi veya akraba ilişkisini gösterir noter onayı) ek olarak ve Çin Halk Cumhuriyeti’nden davet eden şahısa ait kimlik fotokopisi ve gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonunu da ibraz etmeleri gerekmektedir.
  6. X1, X2 Türleri vize başvurusunda bulunan şahısların JW202 Formu (Kabul belgesi) “aslını” ve ekonomik durumları gösterir belge (Eğitim durumuna göre, 2500 USD/YIL) ibraz etmeleri gerekmektedir.
  7. Q1, Q2, S1, S2, X1, X2 Türleri vize başvurusunda bulunan şahısların vize başvuru merkezine gitmeleri, Konsolosluk görevlileri ile mülakat yapmaları gerekmektedir.
  8. Yukarıdaki vize türlerine yönelik yapılacak her tür başvuru için yeterli zamanın ayrılması rica olunur. İnsani unsurlar dışında, acil başvurular kabul edilmeyecektir (Ekspres ve hızlandırılmış başvuru dahil).

ÇİN HALK CUMHURİYET İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

M ve F vize için resmi davetiye örneği:

Çin Ticari Vizesi Resmi Davetiye Örneği

Çin Ticari Vizesi Resmi Davetiye Örneği

17.086 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN