+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

Şirket Davetiyesi olanlar için Çin Vizesi belgeleri-2023

ŞİRKET DAVETİYESİ OLANLAR İÇİN ÇİN VİZESİ BELGELERİ
Daha önce en az 3 veya 3'den fazla Çin vizesi olanlar normal şirket davetiyesi ile başvuru yapabilir.

ÇİN TİCARİ VİZESİ (08.01.2023 Güncel)

Çin Halk Cumhuriyeti 08 Ocak 2023 tarihinde COVID-19’a yönelik ülke çapında uygulanan tüm karantina tedbirlerini kaldırmıştır. Çin’e uçacak yolcuların Çin’e girerken ibraz etmek üzere  uçak kalkmadan 48 saat içinde Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan her hangi bir laboratuvarda bir adet COVID-19 PCR testi yaptırması yeterli olacaktır. 08 Ocak 2023 tarihinden itibaren yeşil sağlık kodu uygulaması tamamen kaldırılmıştır.

Ticari vize için: Çin’e yıllara bakmaksızın en az 3 girişi olan yolcularımızın normal şirket davetiyesi temin edilmesi, diğer şirket evraklar ve aşı sertifikası ile başvuru yapılabilecektir.

Not: Geçmiş yıllarda Çin’e en az 3 girişi olmayan yolcularımız belediye barkotlu davetiye temin etmesi gereklidir. Barkodlu Belediye davetiye örneği için tıklayın.

Eski pasaport dâhil kişiye ait tüm pasaportlarda en az 3 adet Çin’e giriş kaşesi (kırmızı yuvarlak kaşe) bulunması durumunda normal şirket davetiye fotokopisi ile başvuru yapıldığında genel olarak 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Pasaportlarında 3 adetten az Çin’e giriş kaşesi bulunursa yine de normal şirket davetiye fotokopisi ile başvuru yapabiliriz. Ancak bu durumda vize başvurusunun sonuçlanması 2-3 ay sürebilir. Belediye onaylı TE yada PU davetiyesi temin edilmesi durumunda Çin’e daha önce gitmemiş olsa dahi genel olarak 5 iş gününde vize başvurusu sonuçlanabilir.

Gerekli belgeler:

Normal şirket davetiyesi (fotokopi) temin edilmesi durumunda ticari Çin vizesi için istenilen evraklar :

  1. Pasaport: En az 6 aylık geçerlilik süresi ve iki boş sayfası olan pasaport aslı.
  2. Fotoğraf: 2 adet, arka fonu beyaz, önden çekilmiş, ve gözlüksüz biyometrik fotoğraf. 33mm X 48mm, kıyafet açık renk olmamalıdır.
  3. Son 6 ay içinde Ticaret Odası, Sanayi Odası, Esnaf Odası vs. odalardan alınan faaliyet belgesinin aslı; Ticaret Odası’nda kaydı olmayan, şahıs firması ise vergi dairesinden alınan ıslak imzalı vergi mükellefiyet yazısı.
  4. Vergi levhası fotokopisi. (2021 yılı onaylı olmalıdır.)
  5. Şirket antetli kağıdı üzerine basılmış, kaşeli ve imzalı dilekçe aslı. (Dilekçe örneği aşağıdadır. İçindeki bütün boş bölümleri mutlaka bilgisayarda doldurunuz.)
  6. E-devlet’ten indirilen adli sicil kaydı.
  7. E-devletten alınan tam vukuatlı (nüfus aile içeren) nüfus kayıt örneği.
  8. E-devletten alınan barkodlu SGK hizmet dökümü, kişi firma sahibi ise E-devlet ‘ten indirilen 4B SGK hizmet dökümü; çalışan ise E-devlet’ten indirilen 4A SGK hizmet dökümü; emekli ise E-devlet’ten indirilen emeklilik belgesi.
  9. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  10. E-nabız’dan indirilen mavi renkli Covid-19 aşı serfitiaksı.
  11. Pasaport sahibine ait bilgi formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. (Örnek aşağıdadır.)
  12. Davet eden firmanın davetiye fotokopisi, faaliyet belgesi fotokopisi ve faaliyet belgesi üzerinde belirtilen kanuni temsilcisinin kimlik fotokopisi, İstanbul’dan başvuru yapacak olan kişilerin davetiyeleri Çin İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış olmalıdır. Embassy / Ankara’ya hitaben yazılan davetiyeler İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.

UYARI:

Bilgi formunun her pasaport sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekmektedir.

Belgelerinizin asıllarını göndermeden önce randevunuzun tarafımızdan alınabilmesi için aşağıdaki belgeleri renkli olarak taratıp bu bilgi formu ile birlikte vizebilgi@vizeport.com veya seckin.manioglu@gmail.com adreslerimizden bize mail yoluyla iletmeniz gerekmektedir.

 • Pasaportun resimli ön sayfası
 • Çin vizelerinizin bulunduğu sayfalar ve karşısındaki sayfalar ile birlikte renkli taramaları
 • Var ise Çin’e giriş çıkış kaşelerinin bulunduğu sayfalar.
 • 1 adet biometrik fotoğraf renkli taraması