+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
Güncel Çin Vize başvuru bilgilendirmesi Çin Vize prosedürleri ve kuralları Çin konsolosluğu/elçiliği tarafından çok sık değişiklik gösterdiğinden dolayı Çin Vize Servisimiz tarafından sıkı olarak takip edilmekte ve burada web sitemizde tüm güncellemeler siz pasaport sahipleri ile paylaşılmaktadır. Şu an güncel olarak Çin vize başvurusu yapacak kişilerin %90’ını kapsayacak şekilde aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.
TÜM DUYURULARI GÖR

Çin’de Sağlık kontrolü noktaları

Sağlık kontrolü noktaları

Çin Halk Cumhuriyeti Sağlık Kontrol Bürosu, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi tarafından yetki verilerek, yabancılara yönelik sağlık kontrolü çalışmalarını yürüten organıdır. Buna bağlı çeşitli sağlık kontrolü kuruluşları sınır karakollarında görevlendirilir ve gümrük girişi ve çıkışı yapanları sağlık kontrolünden geçirirler. Sağlık kontrolü işlemi yapılmadan gümrükten geçilmez.

Gümrükten geçen yolcuların yanındaki valizlerin, bulaşıcı virüs taşıma ihtimali bulunan bavul ve eşyaların sağlık kontrolünden geçmesi gerekir. Sağlık kontrolü kuruluşları bulaşıcı hastalıkların yaşandığı bölge ve bu bölgeden getirilen çeşitli gıda maddesi ve su ürünlerine dezenfekte etmek şartıyla gerekli belgeyi verir ve gümrükten geçişine izin verir.

Tifo hastalığı yaşanan bölgeden gelen yolcuların gümrüğe girerken, mutlaka karantina kuruluşlarından verilen geçerli tifo aşı belgesini göstermesi gerekmektedir.Geçersiz belgeye sahip olan yolcular bulaşıcı bölgeden çıktığı tarihten itibaren 6 gün içinde kontrol altına alınır ve yeni aşı belgesi verildikten sonra gümrükten çıkarlar.

Gümrükten giriş çıkış yapan ulaşım araçları, personel, gıda, içme suyu gibi eşyalar ve virüs taşıyan böcek ve hayvanların hepsinin bulaşıcı hastalık tehlikesiyle denetim altına alınması gerekir. AİDS, cinsel hastalıklar, cüzzam, sinir hastalığı ve salgın akciğer hastalıklarına yakalanan yabancı yolcuların gümrüğe girmesi yasaktır.

AİDS, cinsel hastalıklar, cüzzam, sinir hastalığı ve salgın akciğer hastalıklarına yakalanan yabancı yolcuların gümrüğe girmesi yasaktır.

Çin’de Sağlık kontrolü noktaları için yorumlar kapalı
3.800 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN