+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
Güncel Çin Vize başvuru bilgilendirmesi Çin Vize prosedürleri ve kuralları Çin konsolosluğu/elçiliği tarafından çok sık değişiklik gösterdiğinden dolayı Çin Vize Servisimiz tarafından sıkı olarak takip edilmekte ve burada web sitemizde tüm güncellemeler siz pasaport sahipleri ile paylaşılmaktadır. Şu an güncel olarak Çin vize başvurusu yapacak kişilerin %90’ını kapsayacak şekilde aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.
TÜM DUYURULARI GÖR

Çin’de Paranızı Nasıl kullanmalısınız?

Çin’de Paranızı Nasıl kullanmalısınız?

Çin Halk Cumhuriyeti Para birimi: Renminbi

Renminbi birimi yuan, ondan sonra daha küçük para birimi Jiao ve Fendir. 1 yuan 10 jiao, 1 jiao 10 fene eşittir. 1, 2, 5, 10, 50, 100 yuan, 1, 2 ve 5 jiao, 1, 2 ve 5 fen bulunur. Renminbi’nin kısaltması RMB’dir.¥

Renminbi Çin Halk bankası tarafından basılmaktadır.
Paranızı Nasıl Bozdurursunuz?
Çin’de şu anda geçerli olan yabancı dövizler şunlardır:
Amerikan Doları, İngiliz Sterlini, Fransız Frangı, Avro, Japon Yeni, Avustralya Doları, Avusturya Şilin, Belçika Frangı, Kanada Doları, Hong Kong doları, İsviçre Frangı, Danimarka Kronu, Hollanda Florini, Norveç Kronu, İsveç Kronu, Singapur Doları, Malezya Ringjidi, İtalya Lirası, Macao Patacası, Finlandiya Markı.Bankalar yabancı dövizleri Çin parasına veya Çin parasını yabancı dövizlere çevirebilir.

Çin’de yürürlüğe giren döviz yönetimi kurallarına göre, Çin Halk Cumhuriyeti’nde yabancı döviz ile alım satım yasaktır. Hong Kong ve Macao Özel İdari Bölgeleri ile Taiwan’dan gelen yerli ve yabancı turistlerin para kullanmalarına kolaylık sağlamak için Çin Bankası ve döviz bozma hakkına sahip olan bankalar seyahat çeki, yabancı kredi kartı olan yabancı turistlerşn dövizlerini Çin parasına çevirmenin yanı sıra 22 yabancı döviz olarak bozabilirler. Bazı otel, restoran ve mağazalarda da yabancı döviz bozdurma imkanı mevcuttur. Turistlerin elinde kalan Çin paraları, Çin gümrüğünden çıkışında son 6 ay içindeki döviz bozdurma makbuzuyla dövize geri çevilebilir. Seyahat çeki, kredi kartı ve havaleyle para çekilmesi alım fiyatıyla yabancı döviz olarak bozulur, yabancı döviz satın alınması da satış fiyatıyla gerçekleştirilir. Nakit yabancı para o zamanki döviz alım fiyatıyla satın alınır.

Çin’de geçerli olan yabancı kredi kartları

Şu anda, Çin’de kullanılan yabancı kredi kartları arasında Master Card, Visa Card, American Express Card, JCB, Diners Club Card bulunur.

Çin’de Paranızı Nasıl kullanmalısınız? için yorumlar kapalı
3.575 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN