+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

Resmi Davetiyesi olanlar için Çin Vizesi Belgeleri-2023

RESMİ DAVETİYESİ OLANLAR İÇİN ÇİN VİZESİ BELGELERİ
Barkodlu Belediye onaylı resmi davetiyeniz olması durumunda gerekli olan belgeler:

ÇİN TİCARİ VİZESİ (08.01.2023 Güncel)

Çin Halk Cumhuriyeti 08 Ocak 2023 tarihinde COVID-19’a yönelik ülke çapında uygulanan tüm karantina tedbirlerini kaldırmıştır. Çin’e uçacak yolcuların Çin’e girerken ibraz etmek üzere  uçak kalkmadan 48 saat içinde Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan her hangi bir laboratuvarda bir adet COVID-19 PCR testi yaptırması yeterli olacaktır. 08 Ocak 2023 tarihinden itibaren yeşil sağlık kodu uygulaması tamamen kaldırılmıştır.

Ticari vize için: Çin’e yıllara bakmaksızın en az 3 girişi olan yolcularımızın normal şirket davetiyesi temin edilmesi, diğer şirket evraklar ve aşı sertifikası ile başvuru yapılabilecektir.

Not: Geçmiş yıllarda Çin’e en az 3 girişi olmayan yolcularımız belediye barkotlu davetiye temin etmesi gereklidir. Barkodlu Belediye davetiye örneği için tıklayın.

Eski pasaport dâhil kişiye ait tüm pasaportlarda en az 3 adet Çin’e giriş kaşesi (kırmızı yuvarlak kaşe) bulunması durumunda normal şirket davetiye fotokopisi ile başvuru yapıldığında genel olarak 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Pasaportlarında 3 adetten az Çin’e giriş kaşesi bulunursa yine de normal şirket davetiye fotokopisi ile başvuru yapabiliriz. Ancak bu durumda vize başvurusunun sonuçlanması 2-3 ay sürebilir. Belediye onaylı TE yada PU davetiyesi temin edilmesi durumunda Çin’e daha önce gitmemiş olsa dahi genel olarak 5 iş gününde vize başvurusu sonuçlanabilir.

Gerekli belgeler:

Belediye onaylı, Barkodlu Resmi davetiye ( mail yoluyla kabul edilir ) temin edilmesi durumunda ticari Çin vizesi için istenilen evraklar :

 • Barkodlu TE/PU davetiyesi (İstanbul’dan başvuru yapacak olan kişilerin davetiyeleri Çin İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmış olmalıdır. Embassy / Ankara’ya hitaben yazılan davetiyeler İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.) (Okunaklı olacak şekilde taranıp Mail yoluyla gelmesi yeterlidir.) (Örnek için Tıklayınız.)
 • Çin’deki firmadan Normal davetiye (Çinli firmanın Antetli kâğıdına imzalı ve kaşeli olmalı, Okunaklı olacak şekilde taranıp Mail yoluyla gelmesi yeterlidir.) [Davetiye örneği için tıklayınız.]
 • Pasaport aslı: Seyahat süresi bitiminden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresi ve iki boş vize sayfası olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: 2 adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş ve gözlüksüz biometrik fotoğraf. (Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Okunaklı)
 • E-Nabız’dan indirilen mavi renkli Covid-19 aşı sertifikası.
 • Pasaport sahibine ait bilgi formu doldurulmalıdır. (Bilgi formunu indirmek için tıklayınız)
 • Şirket Anteti kağıdına dilekçe (Örneğini indirmek için tıklayınız)

 

UYARI:

Bilgi formunun her pasaport sahibi tarafından eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekmektedir.

Belgelerinizin asıllarını göndermeden önce randevunuzun tarafımızdan alınabilmesi için aşağıdaki belgeleri renkli olarak taratıp bu bilgi formu ile birlikte vizebilgi@vizeport.com veya seckin.manioglu@gmail.com adreslerimizden bize mail yoluyla iletmeniz gerekmektedir.

 • Pasaportun resimli ön sayfası
 • Çin vizelerinizin bulunduğu sayfalar ve karşısındaki sayfalar ile birlikte renkli taramaları
 • Var ise Çin’e giriş çıkış kaşelerinin bulunduğu sayfalar.
 • 1 adet biometrik fotoğraf renkli taraması