+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
Güncel Çin Vize başvuru bilgilendirmesi Çin Vize prosedürleri ve kuralları Çin konsolosluğu/elçiliği tarafından çok sık değişiklik gösterdiğinden dolayı Çin Vize Servisimiz tarafından sıkı olarak takip edilmekte ve burada web sitemizde tüm güncellemeler siz pasaport sahipleri ile paylaşılmaktadır. Şu an güncel olarak Çin vize başvurusu yapacak kişilerin %90’ını kapsayacak şekilde aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.
TÜM DUYURULARI GÖR

Çin Vizesi Vesikalık resimleri hakkında bildiri

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunun 17 Temmuz 2012 Tarihli bildirisine istinaden Çin Vize Başvurularında İstenen standart vesikalık resim formatı değiştirilmiştir.

 

Bu değişikliğe göre:

 

 

Fotoğraf Boyutları Kuralı:

Fotoğrafın boyutu 48 mm (yüksek) tarafından 33 mm (geniş) ölçülmesi gerekir.
kafa genişliği 15 mm ve 22 mm ve kafa yüksekliği 28 mm ve 33 mm ölçülen froım başın üst çene altındaki arasında olmalıdır arasında olmalıdır.
başın üst ve fotoğrafın üst arasındaki boşluğu 3mm ve 5 mm arasında olmalıdır.

 

Yüz Gereksinimleri Kuralı:

Tüm yüz hatları açıkça görünür ve gözlerin açık olması olmalıdır. Gözlük, renkli lens gibi cisimlerin göz ve göz bölgesinin doğal görünümünü değişrtirdiği resimler kabul edilmemektedir. işitme veya benzer cihazlarla çekilmiş  fotoğraflara izin verilir.

 

Kafa ve Baş Görünüm Kuralı:

Dini nedenlerle giyilen Şapka, Başörtüsü gibi cisimlere (Yüz Hatlarını kapatmamak kaydıyla ) izin verilmektedir.

 

 

Çin Vesikalık resimleri hakkında bildiri

31.148 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Emre dedi ki:

  merhabalar,
  Çin vizesi almak istiyorum fakat bu resim formatını her fotoğrafçıda yaptırmamız mümkünmüdür.
  çünkü çok detaylı bir durum gibi görünüyor.

  1. Çin Vize Servisi dedi ki:

   Aslını isterseniz, Çin vizesi için gerekli olan resim formatını gönderdiğimiz çoğu müşterimizden gelen resimler formata uymamaktadır ve dolayısıyla biz tekrar resmi gerekli formata uygun hale getiriyoruz. açıkçası arka fonu beyaz ve yüz hatları görünür şekilde ön profilden çekilmiş 2 vesikalık resim gönderdiğiniz taktirde biz sizin yerinize resminizi gerekli formatta baskı alıp çin vize başvurusuna hazır hale getiriyoruz.

BİR YORUM YAZIN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.