+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
ÖNEMLİ: ÇİN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU DUYURUSU 4 Aralık 2017 Tarihinden İtibaren Çin Vize Başvuruları Randevu Sistemi İle Biometrik Veri Alımı (Parmak İzi Alımına) Başlayacaktır. Başvuru işlemleri ve Randevu Alımları Şirketimiz Tarafından Yapılabilecektir. Başvuru Şekli ve Yeni Prosedürler İlgili A’dan Z’ye Tüm Detaylar En Kısa Sürede Web Sitemizde Ve Facebook Sayfamızda Yayınlanacaktır. Tüm Gelişmeleri Takip Etmek için Facebook sayfamızı takip edin: facebook.com/Cinvize
TÜMÜNÜ GÖR

Çin’de Sağlık kontrolü noktaları

Sağlık kontrolü noktaları

Çin Halk Cumhuriyeti Sağlık Kontrol Bürosu, Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi tarafından yetki verilerek, yabancılara yönelik sağlık kontrolü çalışmalarını yürüten organıdır. Buna bağlı çeşitli sağlık kontrolü kuruluşları sınır karakollarında görevlendirilir ve gümrük girişi ve çıkışı yapanları sağlık kontrolünden geçirirler. Sağlık kontrolü işlemi yapılmadan gümrükten geçilmez.

Gümrükten geçen yolcuların yanındaki valizlerin, bulaşıcı virüs taşıma ihtimali bulunan bavul ve eşyaların sağlık kontrolünden geçmesi gerekir. Sağlık kontrolü kuruluşları bulaşıcı hastalıkların yaşandığı bölge ve bu bölgeden getirilen çeşitli gıda maddesi ve su ürünlerine dezenfekte etmek şartıyla gerekli belgeyi verir ve gümrükten geçişine izin verir.

Tifo hastalığı yaşanan bölgeden gelen yolcuların gümrüğe girerken, mutlaka karantina kuruluşlarından verilen geçerli tifo aşı belgesini göstermesi gerekmektedir.Geçersiz belgeye sahip olan yolcular bulaşıcı bölgeden çıktığı tarihten itibaren 6 gün içinde kontrol altına alınır ve yeni aşı belgesi verildikten sonra gümrükten çıkarlar.

Gümrükten giriş çıkış yapan ulaşım araçları, personel, gıda, içme suyu gibi eşyalar ve virüs taşıyan böcek ve hayvanların hepsinin bulaşıcı hastalık tehlikesiyle denetim altına alınması gerekir. AİDS, cinsel hastalıklar, cüzzam, sinir hastalığı ve salgın akciğer hastalıklarına yakalanan yabancı yolcuların gümrüğe girmesi yasaktır.

AİDS, cinsel hastalıklar, cüzzam, sinir hastalığı ve salgın akciğer hastalıklarına yakalanan yabancı yolcuların gümrüğe girmesi yasaktır.

Yorumlar

Facebook Yorumları

16 Temmuz 2012
Çin’de Sağlık kontrolü noktaları için yorumlar kapalı
1.582 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN