+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
ÖNEMLİ: ÇİN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU DUYURUSU 4 Aralık 2017 Tarihinden İtibaren Çin Vize Başvuruları Randevu Sistemi İle Biometrik Veri Alımı (Parmak İzi Alımına) Başlayacaktır. Başvuru işlemleri ve Randevu Alımları Şirketimiz Tarafından Yapılabilecektir. Başvuru Şekli ve Yeni Prosedürler İlgili A’dan Z’ye Tüm Detaylar En Kısa Sürede Web Sitemizde Ve Facebook Sayfamızda Yayınlanacaktır. Tüm Gelişmeleri Takip Etmek için Facebook sayfamızı takip edin: facebook.com/Cinvize
TÜMÜNÜ GÖR

Çin’in Daha yeşil bir gelecek yaratmak için katkısı büyük

çin vizesiÇin Uluslar arası Çevreci Binalar fuarı-Pekin

Pekin’de uluslararası Çevreci bina fuarı. Çin’in 2020 yılına kadar çevre dostu ülkenin yeni inşaat yüzde 30 yapmak için iddialı bir hedef. [Günlük Fotoğraf / Çin]

Hedefleri vurmak eğer çevre dostu bina şirketleri patlama yapmaya

Yirmi sekiz yaşındaki bankacı Wang Ning, bir yıl önce Şanghay’da ailesi için bir daire satın aldı. Çin’de normal daireler aksine, bu turda sayesinde bir “toprak kaynaklı ısı pompası sistemi” tüm yıl “organik” kimlik ve sabit sıcaklık ve nem seviyeleri övündü.

“Bu daire aynı mahallede diğerlerine göre biraz daha pahalı olmasına rağmen, yaşlı insanlar için de doğru sıcaklık ve nem ve temiz hava bir şey ifade,” Wang dedi.

Çift elektrik faturaları bir çok tasarruf, yeni evinde klima yüklemeniz gerek yoktu. Sıcaklıklar kışın sıfırın altında yaz ve sonbahar aylarında 40 derece gibi yüksek yükselecek bir şehirde, Şangay sık sık elektrik kısa.

Landsea Grubu Holding Ltd, apartman inşa şirketi, enerji tasarruflu ve çevre dostu topluluklar oluşturma konusunda uzmanlaşmış, Çin’in önde gelen gayrimenkul geliştiricisi.

Daha yeşil bir gelecek yaratma maliyeti

Onun toprak kaynaklı ısı pompası sistemi, taze hava değişimi ve tavan radyasyon yanı sıra güneş enerjisi kullanımına dayanan, apartman gibi şebeke elektriği gibi geleneksel kaynakların düşük kullanımı ile, rahat bir yaşam ortamı sağlar.

“Yeşil inşaat fikri hala en Çinliler için oldukça yeni, ancak müşterilerimizin en yüksek geliri olan iyi eğitimli insanlar. Bazı yurtdışında yaşayan yaşamış,” Xie Man, Landsea Enjoy Green satış müdürü, bir küme dedi Kuzeybatı Şangay Nanxiang ilçesinde bulunan konut.

Binaların yaklaşık 21.000 yuan (3300 $), bir metrekare fiyatı geçen yıl başından bu yana satış olmuştur. Yetmiş beş yüzde 100’den fazla daire bulunan bırakarak satıldı.

“Bizim binalarda bilimsel sistemi 2000 için 3000 yuan bir metrekare ile fiyatı yukarı itecektir,” Xie dedi. Rahat bir sıcaklık ve nem isteyen ve hava kirliliği konusunda endişe duyuyorlar, çünkü bazı insanlar ile mutluyuz.

Mevcut Beş Yıllık Planı (2011-15) altında, Çin açıkça yeşil binalar inşa 2015 yılında gayri safi yurtiçi üretimin her birim için yüzde 17 yüzde 16 ve karbon emisyonu ile enerji tüketimini azaltarak hedef karşılamanın bir yolu olduğunu belirtti.

Çin ortaklaşa Maliye Bakanlığı ve Mayıs ayı başlarında Konut ve Kentsel-Kırsal Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan bir belgeye göre, 2020 yılına kadar ülkenin yeni inşaat yeşil yüzde 30 yapmak için iddialı bir hedef.

Yeşil binaların gelişimi için ülkenin ilk ilan hedefi oldu.

Belge yetkilileri amaca ulaşmak için, politika teşvikleri artırılması ve sanayinin standartlarının iyileştirilmesi, hem de teknolojik ilerleme ve ilgili sanayilerin gelişmesini teşvik de dahil olmak üzere tedbirler alınacaktır dedi.

Belgede ayrıca yakın 2020 yılına kadar gelişmiş ülkelerin bu Çin’in binanın enerji tüketim oranı getirme amacına belirtir.

Yorumlar

Facebook Yorumları

24 Haziran 2012
Çin’in Daha yeşil bir gelecek yaratmak için katkısı büyük için yorumlar kapalı
1.686 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN