+90 212 238 55 35

Sosyal Medyada Biz}

DUYURULAR
Güncel Çin Vize başvuru bilgilendirmesi Çin Vize prosedürleri ve kuralları Çin konsolosluğu/elçiliği tarafından çok sık değişiklik gösterdiğinden dolayı Çin Vize Servisimiz tarafından sıkı olarak takip edilmekte ve burada web sitemizde tüm güncellemeler siz pasaport sahipleri ile paylaşılmaktadır. Şu an güncel olarak Çin vize başvurusu yapacak kişilerin %90’ını kapsayacak şekilde aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.
TÜM DUYURULARI GÖR

Yeni Çipli pasaportlar bitti: Binlerce kişi bekliyor

Yeni Çipli pasaportlarda ihale iptali sebebiyle yaşanan problemler yurtdışına çıkmak isteyen binlerce kişiyi mağdur ediyor.

Vatandaşlarımız aylar geçmesine rağmen Çipli pasaportlarını alamıyor.

Peki, Acil işi olanlar ne yapmalı? Emniyet müdürlüğü bu konuda tek bir çözüm sunuyor; Acil Başvuru Formu

Yeni pasaport alımı ve pasaport değişikliği sebebiyle 2 aya kadar beklemek istemeyen ve acil yurtdışına çıkması gerekenler önce

http://www.epasaport.gov.tr adresine girip pasaport başvurusu yapıp randevusunu alıyor ve daha sonrasında pasaportunu teslim alacağı emniyet müdürlüğüne gidip acil başvuru formunu doldurması gerekiyor.

 

Acil başvuru formunu doldurmadan önce emniyete sunulması gereken bir evrak ise:

“UÇAK BİLETİ ORİJİNALİ”

 

Yani Uçak biletinin satın alınmış olması gerekiyor. Satın aldığınız uçak biletinin orijinalini görevliye gösterdiğiniz taktirde Acil Başvuru Formunu doldurabiliyorsunuz.

Akabinde doldurduğunuz form ve uçak biletiniz Ankara’ya gönderiliyor.

Yetkililer bu şekilde başvurularınızın 1 hafta içinde sonuçlanacağını belirtiyorlar.

 

e-Pasaport resmi sitesinin konuyla ilgili duyurusu:

Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport Dairesi Başkanlığı tarafından, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünden boş pasaport defteri temininde yaşanan teknik aksaklıktan dolayı aşağıda yer alan bilgilendirilmenin yapılmasına gerek duyulmuştur. Pasaportlarda ortalama müracaat-üretim süresi 2 günden 12 güne çıkmış olup, bu sürecin biraz daha uzama ihtimali de bulunmaktadır. Temmuz Ayının ortalarından sonra ise bu sıkıntının ortadan kalkması ve 2 gün içerisinde pasaport tanzimi uygulamasına dönmeyi beklemekteyiz. Vatandaşlarımızın bu geçici sıkıntı süresince mağdur olmamaları için çalışmalarımız devam etmektedir. Vatandaşlarımızın aciliyet(sağlık durumu, uçak biletlerini satın almış olmaları, vefat vb.) durumlarını müracaat ettikler pasaport müracaat merkezi aracılığı ile Başkanlığımıza iletmeleri halinde ise imkânlar ölçüsünde bekleme olmaksızın talepleri karşılanmaya devam edilecektir. Hac nedeniyle müracaat etmiş vatandaşlarımızın da endişeye kapılmamaları, pasaport ihtiyaçlarının vize ihtiyaçları da göz önüne alınarak zamanında karşılanmasına yönelik tedbirlerin alındığını bilmeleri önemlidir. Bu gün itibari ile 05.06.2012 tarihine kadar sistemimize intikal etmiş tüm müracaatlar en geç bu hafta sonunda postaya verilecektir. Görüleceği üzere ortalama bekleme süresi 10 -12 gün civarındadır. Ayrıca, bugün itibari ile sistemimizde bekleyen pasaportlar önceki duyurularda da belirtildiği üzere mümkün olan en kısa sürede sahiplerine ulaştırılmış olacaktır. Hizmet ve Hususi pasaportlarda herhangi bir sıkıntı olmayıp bu tür pasaport müracaatlarının tamamı 18.06.2012 tarihine kadar tanzim edilerek postalanmış olacaktır. Buna rağmen vatandaşlarımızın seyahat planlamalarını bu gecikmeleri de göz önün de bulundurarak makul süre öncesinden pasaport müracaatında bulunmaları önem arz etmektedir. Pasaportlarla ilgili meydana gelebilecek olası gelişmeleri vatandaşlarımız www.egm.gov.tr ve www.epasaport.gov.tr internet adreslerimizden takip ederek öğrenebilirler.

Duyurunun Orijinal Linki:  TIKLAYIN

Yeni Çipli pasaportlar bitti: Binlerce kişi bekliyor için yorumlar kapalı
3.160 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN